Klobouk

10. října 2014 v 23:38 | G |  Téma týdne...
Jestli má cenu něco plánovat? Téma, na které jsem myslela asi tisíckrát a už z toho mám v hlavě bublaninu... stejně jako nad tím, jestli věřit v Murphyho zákony. Tolik důkazů z osobního života, až jsem na 100% přesvědčená v jejich pravost... Vlastně to souvisí i s plánováním, když mi to tak najednou dochází. Jak kdyby měl každý člověk pomyslného skřeta nad hlavou a ten mu dělal naprosté opaky všeho, aby ho přesvědčil o tom, že nikdy nemůže nic předpovědět. Tím ho ukázkově vydeptá.

Obdivuju lidi, kteří nic neřeší a s úsměvem na tváři si proplouvají životem. Nikdy jim v životě ani plánech nic nedrhne... Kolikrát jsem se vztekala, jak je to nespravedlivé. Otázky typu: " Jak mám dosánout svého cíle?... Proč on/a ano a já ne? I když bych to třeba chtěla víc, než on/a?" Musí to být v myšlení. Poslední dobou mám pocit, že naprosto všechno je v hlavě. Všechno přeorganizovat v mozku mi trvá dlouho, stojí mě to strašně úsilí. Bude to muset stát za to. Chci být typ člověka, co má všechno pod malíkem. Uvědomovat si všechno, ale neni jednoduché...

Moje řešení je plánovat přiměřeně. Vlastně ani já nevím, jak to udělat nebo co to sakra znamená. Vždy být připravená na horší možnosti. Takhle nějak? Vlastně jen uvažuju nahlas. Udržet balanc mezi: počítám s tím, nic s tím nehne a hm, stejně to nevyjde, tak proč se tu snažím a ztrácím čas. U mě hraje roli i trošku pověrčivost. Já vím, já vím... taky tuhle vlastnost nemám ráda.

Už začínám opravdu mluvit nesmysly. Musím se sama sobě smát. Jsem daydreamer, všichni, kteří mě znají to o mě ví až moc dobře. Sedím ve škole, koukám z okna a na první pohled se neděje nic. Největší pohyb vykonává moucha, které se zalíbil můj účes. Nevnímám ani nebe. Vidím jen svoje myšlenky a marnou snahu si všechno urovnat v hlavě. Můj starý klobouk. Jak úžasné by bylo vytáhnout z něj lístek s budoucností.

On sám už zažil nesčetně malých střípků vzpomínek. Všechny jsou ale z minulosti. Proč mi neukáže střípky budoucnosti?...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 11. října 2014 v 11:31 | Reagovat

Naprostej souhlas.

2 patruelis patruelis | Web | 12. října 2014 v 20:48 | Reagovat

Děkuju.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama