Fat Kid (2.part)

17. října 2014 v 22:27 | G |  Příběhy
Čapla jsem tašku a loudala se ven z kamrlíku. Ještě pořád mi nevychladla hlava, všechno ve mě burcovalo pocity zrady. "K čemu je život, když všechno děláme podle toho, jak máme nalajnováno?... Myslela jsem si, (ano, bylo to vážně naivní) že aspoň jednou se stane to, po čem toužím. Šla jsem si pro to přes všechny překážky a už byla přímo u cíle. Nikdy jsem se necítila tak silná. Po roce zpátky tam, kde bylo moje místo určené. Můj život je na houpačce. Ta je ale většinou vyvážená a světlé chvilky vedou stejnou dobu jako ty tmavé. Jenže co to mám za houpačku já? Na mém šťastném konci houpačky sedí nějaký tlouštík, co nechce pustit toho hubeňoura ze smolného konce na dno. Dva dny štěstí a pocitu zadostiučinění. Žila jsem svůj sen. Pak mě někdo na rok uzemnil a potvrdil moje mínění, že všechno nestojí ani za vykašlání. Nic mi nedělalo radost, ale neztrácela jsem víru. Teď? Budu muset začít znovu," běželo mi hlavou možné řešení nevyřešitelného stereotypu.

Ani jsem si během všeho toho přemýšlení nevšimla, jak začalo pršet. Poslední myšlenkovou nit mi přetrhl až červeně blikající semafor. Během chvilky jsem byla promočená na kost. Můj býčí pohled se upíral do červeného bodu. Kolem probíhaly postavy s deštníky. Začínala jsem sama sebe děsit. "Zoufale z toho potřebuju ven. Dala bych cokoliv za to, abych se z toho dostala." Semafor se rozblikal. Reflektivně jsem se rozhlédla na levou stranu. " To snad neni možný," zírala jsem s otevřenou pusou. Nevěděla jsem, co mám říct, udělat. Ale vždyť komu to říct?... Nohy se mi zastavily přímo uprostřed silnice. Mohla jsem mu číst myšlenky i přes přední sklo auta. Doprava se kvůli mě skoro zastavila, všichni troubili. Já jsem věděla, že neodejdu, dokud nevystoupí z toho auta. On to věděl taky.

Vzal za kliku ... Stáhl čelo a okamžitě přikrčil ramena, když mu spadla první studená kapka za krk. Jak já jsem zbožňovala ty jeho tři známé vrásky. Přiběhl za mnou a prosebně se podíval. Oba jsme mlčeli. Déšť houstl. Během pár vteřin se mu zmáčely blonďaté vlasy, stejně jako ty mé. Zkusila jsem něco říct, ale jen jsem otevřela pusu a odvrátila hlavu směrem k věži. Alex tam zkameněle stála, všechno viděla. Přestala jsem vnímat troubení i nadávky všech okolo. Čtení jeho myšlenek byla v tu chvíli hračka. Strašně ho to bolelo. Nejradši by mě vzal za ruku, jenže se bál, co bych udělala. Není těžké to poznat. Usmála jsem se, možná neviděl i moje skrývané slzy. Stejně o všech emocích věděl, takže to bylo naprosto jedno. City na mě řvali,"jdi s ním," hrdost a mozek tentokrát pevně držely řetězy, které mě svazovaly. Bez jediného slova jsem se otočila a odešla za Alex. Nevím, jestli se díval za mnou. I když jsem si vlastně jistá, že ano. Mám navrch. Tlouštík se odrazil do poloviny, konečně se trochu zhoupnul. Nikdo není nahoře, nikdo není dole. Ani světlo, ani tma. První krok v nacházení rovnováhy.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kerr Kerr | Web | 17. října 2014 v 22:34 | Reagovat

Alex je blbá, že tě nechala koukat na něj. Měla tě čapnout a odtáhnout někam daleko. A vůbec, co tam dělal? Přijel se za tebou kouknout, nebo jel úplnou náhodou nakoupit do vedlejšího supermarketu? On si vždycky umí najít nějakou záminku.

2 patruelis patruelis | Web | 17. října 2014 v 22:51 | Reagovat

Alex věděla, že Briela (psaná jako já) má svojí hlavu a nehnula by s ní. Nechtěla, aby jí potom něco vyčítala. Vin je prostě kluk, co miluje hraní si s ní. Miluje jí, ale bojí se toho... Oba to ví. On nechce skončit jako ona.

3 Shia Yamanake Shia Yamanake | Web | 19. října 2014 v 17:02 | Reagovat

Velice zajímavé, taky se zajímám o psaní (je to moje útěcha a díky ní jsem našla i kousek sebe, ale stále hledám.
PS: Na blog jsi mi psala, jestli bych nepotřebovala kamaráda... Tak trochu ano...
PS2: Ráda bych si přečetla další část ;) Jestli nějaká bude :D

4 patruelis patruelis | Web | 20. října 2014 v 21:18 | Reagovat

[3]: Další část určitě bude. :) Až bude čas po dalším týdnu špatných známek a nesoustředěnosti. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama